Go to: tresc | menu

Targi GLOB, 27-29 marzec 2015r.

Zdobyliśmy II nagrodę wraz ze Szlakiem Kulinarnym Śląskie Smaki

W niedzielę 29 marca dobiegła końca kolejna, już 21. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki GLOBalnie, które odbyły się w Katowicach.  Na liście wystawców wydarzenia nie mogło zabraknąć Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki.  Doceniony został również wydany przez Śląską Organizację Turystyczną „Szlak Kulinarny Śląskie Smaki – przewodnik kulinarno-turystyczny” zajmując w konkursie GLOBALNY FORMAT 2015 drugą lokatę.

Międzynarodowe Targi Turystyki GLOBalnie to największe turystyczne wydarzenie w regionie. Co roku na terenach targowych swoją ofertę prezentują wystawcy z kraju i zagranicy. Lokalizacja wydarzenia w samym centrum aglomeracji górnośląskiej przyciąga na tereny targowe odwiedzających z okolicznych miejscowości w poszukiwaniu pomysłu na wypoczynek.
Tegoroczna edycja targów odbywała się w terminie 27-29 marca niezmiennie na terenach Centrum Targowego FairExpo w Katowicach.
Województwo Śląskie zaprezentowało bogatą ofertę na stoisku promocyjnym zlokalizowanym przy  głównym wejściu do hali. Odwiedzający stanowisko regionu mogli zaopatrzyć się w materiały dotyczące każdego zakątka, a że dla większości są to tereny znajdujące się często w bliskiej odległości od miejsca zamieszkania – cieszyły się one dużą popularnością.

To jednak nie wszystko. Od kilku lat oprócz atrakcji turystycznych na terenach targowych ma swoją strefę Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”. Nie inaczej było i tym razem. W ramach stoiska kulinarnego wybrane lokale Szlaku (Restauracje: EM, Smak Regionu, Zacisze, Dwór Bismarcka oraz Rączka Gotuje) podczas trzech dni serwowały specjały kuchni regionalnej, na stoisku dystrybuowany był również przewodnik kulinarno-turystyczny „Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”, który w organizowanym podczas targów konkursie na najlepsze wydawnictwa zajął II lokatę.

Frekwencja podczas targów mimo niesprzyjającej pogody nie zawiodła co dowodzi stałej popularności i wysokiej pozycji targów w Katowicach na mapie turystycznych wydarzeń targowych w Polsce.

(źródło: http://www.silesia-sot.pl/slaskie-nagrodzone-podwojnie-na-targach-turystyki-globalnie/2015/03/30 )

© 2011-2019 Restauracja Smak Regionu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: pless-intermedia