Go to: tresc | menu

Zawód "kelner" ? Szkoła czeka ...

... czytaj dalej ...

Chciałbyś zdobyć przyszłościowy, ciekawy i rozwijający zawód? Marzysz o realizowaniu praktyk zawodowych u najlepszych restauratorów w naszym regionie ? Lubisz spotykać ciekawych, znanych ludzi? Chciałbyś mieć interesującą, dobrze płatną pracę po skończeniu szkoły? Nie lubisz nudy? Jeżeli jesteś uczniem gimnazjum i przynajmniej na jedno z pytań odpowiedziałeś, że tak, to czytaj dalej. 

Zawód o którym mowa to kelner. Obecnie jest to jeden z najciekawszych i jak się okazuje najbardziej przyszłościowych zawodów na rynku pracy. Branża gastronomiczna w Polsce i w Europie szybko się rozwija, powstają nowe restauracje, kawiarnie, czy hotele, w których istnieje potrzeba zatrudnienia profesjonalnych, wyszktałconych kelnerów.

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach stworzył bardzo ciekawą ofertę kształcenia w tym zawodzie we  współpracy ze znanymi, renomowanymi restauratorami z naszego regionu, którzy zadeklarowali chęć przyjęcia uczniów na praktyczną naukę zawodu oraz zatrudnienia po skończeniu szkoły.

W czteroletnim cyklu szkolenia nauczysz się m.in. przyrządzać potrawy i napoje, poznasz tajniki profesjonalnej obsługi gości, poznasz zasady prowadzenia własnej restauracji, nauczysz się robić drinki itd. Szkoła stawia mocno na znajomość języków obcych- języka angielskiego, języka niemieckiego i języka francuskiego. Będąc uczniem tej klasy będziesz uczył się języka angielskiego w zakresie rozszerzonym, a także poznasz język angielski zawodowy, typowy dla branży gastronomicznej. Dla chętnych będzie możliowść zorganizowania kursu języka włoskiego lub hiszpańskiego. Będziesz mógł wziąć udział w wyjazdach zagranicznych np. do Anglii, Szkocji czy Walii oraz w projektach międzynarodowych, które szkoła realizuje w ramach programu Erasmus+.

Szkoła proponuje naukę zawodu w kilkudziesięciu renomowanych restauracjach naszego regionu. 31 marca 2016 r. zostało podpisane porozumienie w tej sprawie pomiędzy właścicielami restauracji a Wójtem Gminy Pawłowice.

Szczegóły dotyczące kształcenia w zawodzie technik kelner znajdują się na stronie internetowej szkoły :  www.zso.pawlowice.edu.pl

                                                                               PODEJMIJ DECYZJĘ JUŻ DZIŚ!!!

 

© 2011-2019 Restauracja Smak Regionu. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: pless-intermedia